ALMOST JAZZ GROUP

ALMOST JAZZ GROUP

About Album

Trójmiejski kwartet jazzowy Almost Jazz Group powstał w 2012 roku. Brzmienie zespołu łączy melodie spod znaku jazzu z klasycznymi dźwiękami akordeonu i rzadko słyszanej na polskich scenach akordiny, która z wielkim sukcesem zaprezentowana została na debiutanckiej płycie Almost Jazz Group & Accordina (2012). Koncerty kwartetu obfitują w kompozycje autorskie, standardy jazzowe oraz kaszubskie melodie zaaranżowane i nagrane przez Almost Jazz Group na ich drugiej płycie Na Kaszebach (2014).

„(…) „Klimatyczna” to określenie, które najbardziej pasuje do muzyki Almost Jazz Group. Ciepłe brzmienia są jak balsam dla duszy. Trzeba tylko się w nie wsłuchać, poddać ich rytmowi.”

W październiku 2017 swoją premierę miał najnowszy album kwartetu, założonego przez Pawła A. Nowaka i Ignacego Jana Wiśniewskiego. Fade Out, trzecia płyta zespołu, stanowi dojrzałą formę prezentacji autorskich kompozycji wszystkich muzyków grupy. Premiera płyty odbyła się 29 października 2017 roku w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim.

Na koncertach zespół prezentuje najciekawsze utwory ze swoich trzech płyt, nie zabraknie melodii kaszubskich zaaranżowanych na jazzowo, nastrojowych ballad oraz swingujących utworów zbliżających się do współczesnego jazzowego groove’u.

 

ALMOST JAZZ GROUP tworzą:
Paweł A. Nowak, akordeon
Ignacy Jan Wiśniewski, fortepian
Maciej Sadowski, kontrabas
Antoni Wojnar, perkusja

 

Kategoria
Release Date
24 April 2020

Udostępnij

Do góry

Realizacja strony www: Pixel PR